Nalazite se u > Vijesti iz saveza
Lovačka liga Lovačkog saveza PGŽ-e
Lovačka liga Lovačkog saveza PGŽ-e       Natjecanjima u gađanju letećih meta, u disciplini lovački trap, završena je novoformirana „Lovačka liga" Lovačkog saveza Primorsko-goranske županije. Natjecanje je održano kroz 4. kola, na strelištima pokraj Punta na otoku Krku, u Cetinu pored Vrbovskog, u Kamenskom pored Stubice, te po prvi puta na novootvorenom strelištu Suho Polje u blizini Krmpota. Na natjecanjima je sudjelovalo 45 lovaca (od toga i dvije lovkinje) iz 15 lovačkih društava/udruga, članica Saveza.

Prije samog početka lovačke lige, iz koje će pobjednička ekipa sudjelovati na 2. memorijalnom kupu „Đuro Dečak", predsjednik povjerenstva za lovno streljaštvo Lovačkog saveza Primorsko-goranske županije Milorad Šepić pozdravio je sve natjecatelje, zaželjevši im puno uspjeha, naglasivši kolika je važnost lovnog streljaštva u Primorsko-goranskoj županiji, te prisustvo sve većeg broja natjecatelja, naročito mlađih lovaca, uzimajući u obzir da na području Primorsko-goranske županije postoje samo pet strelišta na kojima se mogu održavati navedena natjecanja, te je naša baza koja se bavi lovnim streljaštvom relativno mala.

Prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji osvojio je Bruno Ivanković iz prve ekipe LD „Jelenski Jarak" Vrbovsko, drugo mjesto zauzeo je Sanjin Jakšetić, a treće mjesto osvojio je Igor Šepić (oba iz LD „Tuhobić" Krasica).

Ekipni osvajači prve Lovačke lige postali su lovci iz LD-a „Tuhobić" Krasica, u sastavu Sanjin Jakšetić, Igor Štiglić i Edo Bertone, drugo mjesto osvojila je prva ekipa LD-a „Jelenski jarak" Vrbovsko (Bruno Ivanković, Iko Voloder i Miroslav Jarabek), a treće mjesto zauzela je ekipa LD-a „Jelen" Čavle (Silvano Silić, Mladen Superina, Ranko Grlaš).

Županijsko prvenstvo Lovačkog saveza Primorsko-goranske županije održati će se 28. i 29 rujna 2024. godine, po pravilima Hrvatskog lovačkog saveza, nakon kojeg će biti poznata ekipa Lovačkog saveza Primorsko-goranske županije koja će sudjelovati na državnom prvenstvu u lovnom streljaštvu u Dubrovačko-neretvanskoj županiji.

U organizaciji navedenih natjecanja, osim Lovačkog saveza Primorsko-goranske županije, sudjelovala je i Primorsko-goranska županija.

Tekst i foto: Bojan Marković